Żaluzje plisowane

Żaluzje plisowane (plisy) skutecznie chronią nasze mieszkania przed nadmiernym nasłonecznieniem. Klasyczne roletki i żaluzje umożliwiają zasłonięcie całego okna natomiast plisy pozwalają na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna (nie musimy zasłaniać całego okna lecz tylko wybrać odpowiadający nam jego fragment).
Żaluzje plisowane wykonywane są w różnych kolorach oraz z różnego rodzaju materiałów przez co możemy je dopasować do każdego rodzaju wnętrza Ponadto plisy wykonywane są również dla nietypowych kształtów okien np. owalnych czy trójkątnych.

Cechy żaluzji plisowanych:

- Posiadają ruchomy uchwyt, który umożliwia wygodne posługiwanie się nimi w każdej pozycji.
- Posiadają system umożliwiający zasuwanie żaluzji zarówno od dołu jak i od góry
- Możliwość zastosowania żaluzji przy nietypowych kształtach okien np. kształty owalne, trójkąty
- Bardzo prosty montaż oraz demontaż
- Możliwość zastosowania we wszystkich rodzajach okien (okna dachowe, ogrody zimowe oraz przeszklone konstrukcje)
- Po złożeniu zajmują mało miejsca (mieszczą się w przestrzeni ograniczonej listwami przyszybowymi)

Obsługa żaluzji plisowanych

Istnieje możliwość sterowania plisami za pomocą sznurka z mechanizmem blokującym, jednak najpopularniejszą formą obsługi jest zamontowanie uchwytu na środku profili.
Tkanina żaluzji plisowanych wykonana jest z poliestru o bardzo wysokich parametrach izolacji przeciwsłonecznej i termicznej. Ponadto wiekszość tkanin dodatkowo z jednej strony jest pokryta powłoką "perłową", która dodatkowo pomaga w odbijaniu promieni słonecznych. Rynna dolna i górna standardowo malowane są proszkowo w kolorach: biały, beżowy, brązowy, srebrny.

Za dodatkową opłatą możliwe jest również pomalowanie rynien na kolory: ral, złoty dąb, orzech.